ravan

در هفته چند بار نزدیکی خوب است؟

کلینیک روان‌شناسی به صورت ۲۴ ساعته مشغول به پاسخگویی، نوبت‌دهی و مشاوره می‌باشد.
در هفته چندبار نزدیکی خوب است؟

در هفته چند بار نزدیکی خوب است؟

داشتن رابطه جنسی زن و شوهر سلامت رابطه آن ها را تضمین می کند. زیرا رابطه جنسی استرس و اضطراب را کاهش می دهد و باعث آرامش در زندگی و نزدیک شدن زن و مرد به یکدیگر می شود. برای افراد ممکن است این سوال پیش آید که در هفته چند بار نزدیکی خوب است؟ این موضوع بستگی به نیاز دو طرف و شرایطی مانند سن ، سبک زندگی و میل جنسی دو طرف دارد.

در هفته چند بار نزدیکی خوب است؟ از نظر درمانگران جنسی و مشاوران خانواده نداشتن رابطه جنسی منظم بین زن و مرد منجر به افزایش ناراحتی اعصاب و روان و همچنین استرس و اضطراب می شود. بنابراین اگر از نظر میل جنسی تان از رابطه جنسی کمی برخوردار هستید باید این مسئله را با شریک زندگی خود مطرح کنید و به بهترین نحو آن را به مقدار منظم و ثابت برسانید.

عواملی مانند سن می تواند پاسخ سوال در هفته چند بار نزدیکی خوب است؟ را تغییر دهد. زیرا در سنین متفاوتی در افراد میل جنسی و میل به داشتن رابطه بیشتر می باشد و باعث می شود تعداد دفعات بیشتری رابطه جنسی در هفته برقرار شود. بنابراین به عوامل تاثیر گذار برای روی تعداد دفعات رابطه جنسی در هفته توجه کنید و مقدار استاندارد رابطه خود را در هفته دریابید و مشخص کنید.

در هفته چند بار نزدیکی خوب است؟

تاثیر رابطه جنسی منظم بر زندگی شاد و سالم

بهتر است بدانید با داشتن رابطه و نزدیکی به صورت منظم و به اندازه می توانید دارای زندگی پر از آرامش و حال و حس خوب باشید. بنابراین در ابتدا مقدار نیاز جنسی خود و همسرتان را بررسی نمایید و در صورت نیاز دو طرف تعداد دفعات رابطه جنسی تان را مشخص نمایید. در صورت داشتن رابطه جنسی منظم شما از سلامت روحی و روانی نیز برخوردار می شوید. اگر گاهی اوقات بی دلیل اعصابتان بهم می ریزد ممکن است به دلیل نداشتن رابطه جنسی منظم باشد.

اگر می خواهید پاسخ سوال در هفته چند بار نزدیکی خوب است را بیابید در ابتدا باید مقدار میل جنسی خودتان و همسرتان را مورد بررسی قرار دهید. در این صورت می توانید دفعاتی را معین نمایید. در ادامه به برخی از ویژگی های داشتن رابطه جنسی منظم می پردازیم.

 • داشتن آرامش 
 • داشتن زندگی شاد
 • سلامت روحی و روانی بالا
 • امنیت روانی
 • عدم خیانت به همسر
 • نداشتن بیماری های قلبی و سردرد

در هفته چند بار نزدیکی خوب است؟

معایب نزدیکی بیش از حد برای زنان و مردان

پاسخ، سوال در هفته چند بار نزدیکی خوب است؟ بسیار مهم است. زیرا در سلامت جسمی، روحی و روانی افراد تاثیر فراوانی دارد. اگر فرد از نزدیکی کمی در هفته برخوردار باشد ضرر هایی برای جشم و روح آن به وجود می آید که می توان به نداشتن زندگی شاد جنسی اشاره نمود. اما داشتن نزدیکی یا رابطه جنسی زیاد نیز برای زنان و مردان مشکل ساز است و باید این مشکل را جدی بگیرید.

گاهی اوقات افراد به رابطه جنسی اعتیاد پیدا می کنند و در روز چندین بار رابطه جنسی دارند. در این صورت برای سلامت شان باید به روان درمانگر جنسی مراجعه نمایند و این مشکل را حل نمایند زیرا در صورت رفع نکردن این مشکل منجر به بیشتر شدن اعتیاد جنسی می شود و در نهایت جسم و روح تان آسیب می بیند. در ادامه به معایب نردیکی زیاد می پردازیم.

 1. رابطه جنسی زیاد و متداول منجر به خستگی و فرسودگی زیاد در زنان می شود
 2. سکس زیاد از حد باعث درد در ناحیه کمر و زیر دل در زنان می شود. همچنین زمان زیاد در دخول منجر به کشیدگی رباط ها و درد مفاصل ها می شود.
 3. نزدیکی بیش از حد در هفته و دخول زیاد با پوزشن نامناسب نیز باعث درد کمر و استخوان ها می شود.
 4. یکی از عوارض نزدیکی زیاد برای زنان خطراتی در پی دارد که این خطرات شامل عفونت ها و بیماری های مقاربتی می شود که باید با خوردن و آشامیدن مایعات عفونت ها را کنترل کرد.
 5. باعث ایجاد مشکلات در راه رفتن زنان می شود بنابراین سعی کنید رابطه جنسی خود را به تعداد دفعات نرمال نزدیک نمایید.
 6. ممکن است سلامت واژن زنان در خطر باشد. بنابراین تعداد دفعات رابطه جنسی را کنترل کنید.
 7. رابطه جنسی مکرر باعث تخلیه انرژی مردان می شود و در نهایت خستگی برای آنها بر جای می گذارد
 8. بارداری ناخواسته نیز یکی از عوارض رابطه جنسی مکرر است
 9. ناراحتی های پوستی نیز یکی دیگر از معایب نزدیکی زیاد برای مردان و زنان است
 10. نزدیکی بیش از حد در طول هفته انزال طولانی مدت در مردان و ایجاد کمردرد در مردان می شود

بنابراین در جواب در هفته چند بار نزدیکی خوب است؟ باید گفت نزدیکی بیش از حد معایب زیادی دارد و نزدیکی کم منجر به سردی افراد در سردی می شود. دانشمندان و پزشکان برای افرادی که بسیار خواهان رابطه جنسی هستند مشاوره های جنسی را پیشنهاد می دهند تا تعداد دفعات مشخص و منظم را در رابطه جنسی خود داشته باشند. اما برای افرادی که رابطه جنسی کمی دارند نیز راه هایی برای افزایش رابطه جنسی پیشنهاد می دهند.

پزشکان می گویند رابطه جنسی مانند انجام یک ورزش سنگین به مدت 30 دقیقه است. که انجام مکرر آن انرژی افراد را تخلیه می کند و باعث درد استخوان ها و عضلات می شود.

در هفته چند بار نزدیکی خوب است؟

چند بار در هفته رابطه جنسی داشته باشیم بهتر است؟

همان طور که گفته شد تعداد دفعات رابطه جنسی نباید خیلی کم و یا خیلی زیاد باشد زیرا هر دو برای سلامتی زنان و مردان مضر می باشد. اما داشتن رابطه جنسی یکی از نیاز های حیاتی برای زنان و مردان است که باید در طول هفته انجام شود.

ساری کوپر یکی از متخصصان و درمانگران جنسی است که با تحقیقات بسیار برای یافتن جواب سوال در هفته چند بار نزدیکی خوب است؟ به این نتیجه رسیده است که هم از نظر روانی و هم از نظر جسمی داشتن رابطه 2 الی 3 بار در هفته مناسب ترین دفعات برای داشتن رابطه جنسی در هفته می باشد. البته این تعداد در دوران بارداری زنان و اوایل ازدواج با توجه به نیاز افراد متغیر است.

این مورد را نظر داشته باشید که اگر از تعداد دفعات رابطه جنسی خود رنج می برید و یا شریک جنسی شما و یا خود شما از کیفیت رابطه جنسی رضایت ندارید باید در اولین فرصت به روان درمانگر جنسی یا سکس ترپیست مراجعه نمایید و مشکلات خود را در این زمینه رفع نمایید. زیرا رابطه جنسی در نوع زندگی شما تاثیر گذار است.

داشتن رابطه شاد جنسی

لازم به ذکر است رابطه جنسی باعث شاد تر شدن زندگی شما می شود و تاثیر غیر مستقیم بر اعصاب و روان شما دارد.برای پاسخ در هفته چند بار نزدیکی خوب است؟ نیز می توانید با داشتن تعداد دفعات نزدیکی مناسب در هفته، رابطه و زندگی شادی داشته باشید. بنابراین با رعایت موارد زیر زندگی شاد جنسی را برای خود و شریک زندگیتان محیا نمایید.

 • قبل از رابطه جنسی و بعد از آن به حمام بروید.
 • در صورت نداشتن اطلاعات به سکس تراپیست مراجعه نمایید.
 • از پوزیشن های یکنواخت در رابطه استفاده نکنید.
 • سعی کنید شریک جنسی خود را در رابطه سوپرایز کنید.
 • با شریک جنسی خود راحت باشید و از او خجالت نکشید.
 • با داشتن تعداد دفعات منظم در رابطه جنسی، از خستگی جلوگیری کنید.

با رعایت موارد بالا برای خودتان و شریک زندگی تان یک رابطه جنسی شاد بسازید.

در هفته چند بار نزدیکی خوب است؟

 

 

 

 

 

 

پاسخ خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *